Областният управител доц. д-р Калоян Дамянов се срещна с Негово Високопреосвещенство Старозагорския митрополит д-р Киприан в сградата на Старозагорската света митрополия.
Двамата обсъдиха основни въпроси на взаимоотношенията между най-високата държавна власт в региона и Българската православна църква, в частност Старозагорска епархия.
Срещата, явен знак за взаимна подкрепа, беше определена и от доц. д-р Калоян Дамянов, и от Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан, като изключително ползотворна с оглед бъдещото сътрудничество между Областната администрация и Старозагорската митрополия, за което и двете страни изразиха увереност, че ще бъде в полза на местната общност.
В знак на добронамереност двете страни си размениха символични подаръци.