Областният управител на област Стара Загора Ива Радева участва на 30 април в заключителна работна среща в Министерския съвет, свикана от служебния министър-председател Андрей Гюров за всички областни управители. На срещата присъства и заместник областният управител д-р инж. Дани Бечев.
На срещата министър-председателят благодари на областните управители за създадената организация и ефективната координация при провеждането на изборите за народни представители на 19 април.
Основен акцент от разговорите бе анализа на протеклия изборен процес и изпълнението на целта - провеждането на честни избори - от началото на организационно-техническата подготовка, до финала на изборния ден.
Идеята на срещата, освен отчет на изпълнението на изборните ангажименти, бе и да се обобщи натрупания опит и да се очертаят мерки за подобряване на координацията при бъдещи избори.
Направеният на срещата при министър председателя обобщен извод сочи, че изборният процес е преминал спокойно, без съществени затруднения и забавяния. Не са констатирани проблеми в координацията между институциите, както и в работата на областните администрации.
Като основно предизвикателство в организационен план бе посочен краткият срок за подготовка, свързан с възлагането и изработването на паравани за гласуване, който изискваше бързи и ефективни действия от страна на областните администрации.
В заключение бе отчетено, че основната задача на областните управители – организацията и провеждането на изборите е изпълнена успешно, в съответствие със законовите изисквания, което гарантира прозрачността и легитимността на изборния процес.