Областният управител д-р Неделчо Маринов участва в общоградския ритуал в Стара Загора по повод навършването на 153 години от гибелта на революционера Васил Левски. Събитието бе организирано от Община Стара Загора, Втора Тунджанска механизирана бригада и Старозагорската митрополия.
Н. Пр. Маркианополския епископ Богослов и представители на старозагорското свещеничество отслужиха заупокойна молитва в памет на Дякон Игнатий. Последва рецитал, изнесен от ученици от старозагорското Средно училище „Васил Левски“.
Да се преклонят пред делото на Апостола дойдоха още кметът и заместник-кметове на Община Стара Загора, представители на Общински съвет Стара Загора, политически партии, неправителствени организации и граждани.