Областният управител на област Стара Загора Ива Радева присъства на церемонията по издигане на националния флаг на Република България и тържествената заря – проверка по случай националния празник 3-и март, вечерта на 2-и март на площад Севтополис в Казанлък. Община Казанлък е домакин на официалното честване на националния празник, което започна с приемане на почетния караул от бригаден генерал Маргарит Михайлов, командир на 61-ва Стрямска механизирана бригада.
Водосвет за здраве и благоуспяване отслужи Негово Високопреосвещенство Старозагорският митрополит д-р Киприан в съслужие с казанлъшки свещеници.
Церемонията по издигане на националния флаг с участието на духов оркестър на Втора Тунджанска механизирана бригада с диригент капитан Цветомир Василев, командва майор Станимир Томов, началник щаб на батальон за защита на силите от 61-ва Стрямска механизирана бригада.
Началото на честванията на 148 – та годишнина от подписването на Санстефанския мирен договор, дал началото на новата българска държавност приключи с тържествена заря – проверка.
На събитието присъстваха кметът на Община Казанлък Галина Стоянова, народните представители Наталия Киселова и Илиана Жекова, председателят на Общински съвет - Казанлък Николай Златанов, заместник кметовете на Казанлък Сребра Касева, Аксения Тилева, инж. Даниела Коева и Драгомир Петков, общински съветници, почетни граждани и вписани в Почетната книга на Казанлък, директори на общински културни институти и читалищни дейци, представителни групи на ученици от казанлъшки училища, граждани.
В художествената програма, предшествала зарята – проверка участваха ученици от Младежка театрална студиа „Мая Стоянова“ към НЧ „Искра – 1860“ с ръководител Петър Петров, които представиха литературната композиция „Българийо, за тебе те умряха", както и Ансамбъл „Арсенал" към ДК „Арсенал", с ръководител почетният гражданин на Казанлък Христо Стоянов.