Областният управител доц. д-р Калоян Дамянов бе официален гост на възпоминателната церемония пред бюст-паметниците на Христо Ботев и Хаджи Димитър в старозагорския парк „Митрополит Методий Кусев“ - „Аязмото“ днес в Деня на Ботев и падналите за свободата и независимостта на България.
Областният управител се поклони пред паметта на героите, от негово име бе поднесен венец.
Събитието бе организирано от Община Стара Загора и Втора Тунджанска механизирана бригада. Водещ на възпоменателната церемония бе Светла Тодорова – актриса и директор на Драматичен театър „Гео Милев“. Рецитал представиха нейните възпитаници от Театрална школа „Жест“ към Центъра за подкрепа за личностно развитие – Стара Загора.
От името на Община Стара Загора слово произнесе заместник-кметът Милена Желева.
Точно в 12.00 часа областният управител, заедно с всички старозагорци, които този час намери на улицата, сведе глава пред подвига на загиналите за свободата и независимостта на България по време на звучащите в целия град сирени.
На официалното събитие днес в парка „Митрополит Методий Кусев“ бяха дошли заместник кметове на Община Стара Загора, заместник председатели на Общински съвет – Стара Загора, общественият посредник Иванка Сотирова, общински съветници, представители на институции, общественици и граждани.