Заместник областният управител на област Стара Загора Зоя Колева бе официален гост на откриването днес на Център за дигитални създатели STEM 2 в Професионална гимназия по строителство, архитектура и геодезия „Лубор Байер“ в Стара Загора. Тя откри центъра със символично прерязване на лентата, заедно с другите официални лица на събитието.

От името на областния управител доц. д-р Калоян Дамянов неговият заместник Зоя Колева приветства домакините и гостите на събитието и връчи поздравителен адрес и букет цветя на директора на училището инж. Весела Георгиева.

В поздравителния адрес се казва:
“Имам честта и удоволствието да Ви поднеса моите най-сърдечни поздравления по повод откриването на Център за дигитални създатели STEM 2 в ръководенето от Вас училище – един от символите на доброто професионално образование в област Стара Загора и страната!
Убеден съм, че с подобряването на материално-техническата база за обучението на Вашите ученици, техните успехи в професионалното им израстване ще продължават още по-уверено да се множат и да им дават самочувствието на отлично подготвени за реализация специалисти!
Честито!“.

На събитието присъстваха още - старши експерт по приобщаващо образование в Регионалното управление на образованието – Стара Загора, Станимир Радев, секретарят на Община Стара Загора Николай Диков, главният архитект Николай Василев, представители на други държавни институции на територията на областта, учители, ученици, гости.